Våra medarbetare

Här ser du vilka vi är och hur vi ser ut. Alla våra konsulter är examinerade språkkonsulter i svenska eller motsvarande. Det gör att du kan vara säker på att våra tjänster håller en hög och jämn kvalitet, oavsett vem av oss som du anlitar. Läs mer om varje konsults erfarenhet och kompetens genom att klicka på namnet.

Våra språkkonsulter

Susanne Blomkvist

Susanne Blomkvist

Språkkonsult, projektledare
susanne.blomkvist@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Susanne
Helena Englund Hjalmarsson

Helena Englund Hjalmarsson

VD 
helena.englund@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Helena

Mats Hydbom

Mats Hydbom

Språkkonsult, kommunikationsstrateg
mats.hydbom@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Mats
Anki Mattson

Anki Mattson

Språkkonsult, konsultchef
anki.mattson@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Anki

Sofia Olofsson

Språkkonsult, regionchef 
sofia.olofsson@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Sofia

Hanna Sjöström

Språkkonsult
hanna.sjostrom@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Hanna

 

 

 

 

Våra underkonsulter

 

Lena Malmsten Bäverstam

Språkkonsult
lena.malmsten-baverstam@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Lena
 

Minna Dahlberg

Språkkonsult 
info@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Minna

Anna Folkesson

Språkkonsult 
info@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Anna
 

Emelie Frisk

Språkkonsult
info@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Emelie
maria

Maria Hultberg

Språkkonsult, jurist
maria.hultberg@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Maria

Sofia Malmgård

Språkkonsult och översättare 
sofia.malmgard@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Sofia Malmgård
jennifer

Jennifer Palley

Språkkonsult i engelska
jennifer.palley@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Jennifer
Lisadelpapa

Lisa Del Papa

Språkkonsult i engelska, copywriter
lisa.delpapa@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Lisa
 
helenatusas
 
Eva Stilling

Eva Stilling

Språkkonsult, utbildare, marknadsförare
eva.stilling@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Eva

Petra Vainoinpää

Språkkonsult och utbildare
info@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Petra

Våra andra medarbetare

adamany

Adama Diallo

Förskollärare och eldsjäl
Läs mer om Adama

 

Back to top