Våra medarbetare

Här ser du vilka vi är och hur vi ser ut. Alla våra konsulter är examinerade språkkonsulter i svenska eller motsvarande. Det gör att du kan vara säker på att våra tjänster håller en hög och jämn kvalitet, oavsett vem av oss som du anlitar.

Våra konsulter

Anki Mattson.

Anki Mattson

Språkkonsult, vd, konsultchef
anki.mattson@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Anki
Porträttbild av Karin Dellby.

Karin Dellby

Språkkonsult, terminolog, projektledare
karin.dellby@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Karin
Mats Hydbom.

Mats Hydbom

Språkkonsult, kommunikationsstrateg
mats.hydbom@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Mats
Sofia Olofsson.

Sofia Olofsson

Språkkonsult, webbansvarig
sofia.olofsson@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Sofia
Susanne Blomkvist

Susanne Blomkvist

Språkkonsult, projektledare
susanne.blomkvist@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Susanne
Amalthea Frantz

Amalthea Frantz

Lättlästexpert, tillgänglighetskonsult, redaktör
amalthea.frantz@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Amalthea
Anna Grytzell

Anna Grytzell

Språkkonsult, sociala medier-ansvarig
anna.grytzell@sprakkonsulterna.se

 

 

Våra andra medarbetare

adamany

Adama Diallo

Förskollärare och eldsjäl
Läs mer om Adama
Back to top