Våra medarbetare

Här ser du vilka vi är och hur vi ser ut. Alla våra konsulter är examinerade språkkonsulter i svenska eller motsvarande. Det gör att du kan vara säker på att våra tjänster håller en hög och jämn kvalitet, oavsett vem av oss som du anlitar.

Våra konsulter

Karin Dellby, svartvit porträttbild.

Karin Dellby

Språkkonsult, vd, terminolog, projektledare
karin.dellby@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Karin
Anki Mattson, svartvit porträttbild.

Anki Mattson

Språkkonsult, vice vd, konsultchef
anki.mattson@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Anki
Mats Hydbom, svartvit porträttbild.

Mats Hydbom

Språkkonsult, kommunikationsstrateg
mats.hydbom@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Mats
Susanne Blomkvist, svartvit porträttbild.

Susanne Blomkvist

Språkkonsult, projektledare
susanne.blomkvist@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Susanne
Sofia Olofsson, svartvit porträttbild.

Sofia Olofsson

Språkkonsult, webbansvarig
sofia.olofsson@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Sofia
Anna Grytzell, svartvit porträttbild.

Anna Grytzell

Språkkonsult, sociala medier-ansvarig
anna.grytzell@sprakkonsulterna.se
Läs mer om Anna
Elin Segerstedt, svartvit porträttbild.

Elin Segerstedt

Språkkonsult, hållbarhetsansvarig
elin.segerstedt@sprakkonsulterna.se
Läs vår intervju med Elin

Våra andra medarbetare

adamany

Adama Diallo

Förskollärare och eldsjäl
Läs mer om Adama
Back to top